Akcesoria, dzięki którym uporządkujesz swoją kuchnię

Uporządkowana kuchnia gwarantuje, że będziemy się w niej swobodnie poruszać. Szybko odnajdziemy elementy, które są nam niezbędne na daną chwilę. Poza tym zadbamy o spójną aranżację kuchennego wnętrza. Każdy drobiazg może znaleźć swoje miejsce. Sprawdzamy, jak to zrobić i co warto wybrać, by zadbać o porządek i komfort gotowania.

Akcesoria druciane

Na uwagę zasługują akcesoria druciane. Artykuły, które świetnie się prezentują i można je dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Przede wszystkim jednak są bardzo praktyczne. W naszej kuchni powinno znaleźć się miejsce na stojak, w którym umieścimy ręcznik papierowy. Zawsze pod ręką, bez potrzeby szukania nań miejsca w szafkach.

Doskonale sprawdzi się stalowa podstawka pod garnki. Gdy zabraknie miejsca na kuchence, by przygotować kolejną potrawę, garnek bądź czajnik, których akurat nie używamy, mogą znaleźć swoje miejsca na podstawce. Gorące dno nie zniszczy blatu roboczego czy kuchennego stołu. Taka podstawka zajmuje niewiele miejsca, można ją później schować do szuflady, gdzie zagościł stojak na pokrywki. Bądź pozostawić na blacie, jeśli wybraliśmy jakiś ozdobny, ciekawy kształt.

Stojak na pokrywki to kolejny bardzo przydatny gadżet. Dzięki niemu w szafce czy w szufladzie, każda pokrywka znajdzie swoje miejsce. Odgrodzone od siebie pokrywki nie będą się o siebie obijać i niszczeć. Tym bardziej, jeśli są szklane i zbyt mocne „uderzenie” jednej o drugą, może spowodować pęknięcia. Do wyboru mamy wieszaki na pokrywki, które mogą znaleźć swoje miejsce na drzwiczkach szafek lub rozkładane „wieszaki”, które ułożymy w szufladzie i dopasujemy rozmiarami przegródek, do wielkości pokrywek. Takie akcesoria kuchenne są pożądane w każdej kuchni. Szczególnie małej, która wymaga przemyślanego uporządkowania, by jej nie zagracić i uniknąć zbędnego bałaganu.

Przyprawy na miejscu

Nie tylko ciekawe i estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, to wszelkiego rodzaju organizery na przyprawy. Do wyboru są pudełka i pojemniki, w których możemy je przechowywać. Ozdobne, szczelnie zamykane słoiki czy też małe pojemniczki umieszczane na karuzelach. Sporo konstrukcji do wyboru, o rozmaitych kolorach i wykonaniach. Z powodzeniem dobierzemy je do własnych potrzeb oraz aranżacji kuchennego wnętrza. Co najważniejsze jednak, przyprawy nie będą się ze sobą mieszać i wysypywać, co ma miejsce, gdy wrzucamy do szuflady porozrywane opakowania i nie mamy pomysłu na ich efektywne przechowywanie.

Dodatki, by zachować porządek

Takich akcesoriów, które przydają się w kuchni, jest całe mnóstwo. Zacznijmy od podstaw, czyli pojemników na przyprawy i inne produkty spożywcze. Także, by zachować ich zapach na długi czas i nie dopuścić do zawilgocenia oraz zepsucia. Do tego dobierzmy wkłady do szuflad. Sztućce zyskają na odrębnych przegródkach, a chociażby noże nie będą się tępić i uszkadzać.

Zadbajmy o dobór akcesoriów, które będą na pierwszym miejscu praktyczne, ale i nie braknie im estetycznego wykonania oraz aspektów dekoracyjnych, by dopasować je do kuchennego wnętrza. By był wilk syty i owca cała.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge