Dlaczego konstrukcja garnka jest tak ważną

Parametry garnków decydują o czasie gotowania, ale i komforcie przyrządzania potraw. Do tego dochodzi wygodne przechowywanie, trwałość na długi czas, a także estetyka dająca możliwość stworzenia gustownej aranżacji kuchennej. Choć to teoretycznie tylko garnki o stosunkowo prostej konstrukcji, to detale w tym wypadku mają spore znaczenie.

Konstrukcja praktyczna i pozwalająca na zdrowe gotowanie

Materiał służący do wykonania garnka decyduje o czasie gotowania oraz możliwości przyrządzania zdrowych potraw. To dlatego najchętniej wybieramy stal szlachetną. Dzięki niej nasze garnki są funkcjonalne, estetyczne, bardzo trwałe i odporne na wiele czynników. Stal wykazując właściwości bakteriostatyczne i nie powodując przenikania do jedzenia żadnych substancji toksycznych, gwarantuje zdrowe potrawy.

Emaliowane produkty niestety zdecydowanie łatwiej uszkodzić, a co za tym idzie, sprawić, że do potraw będą przedostawać się różne substancje chemiczne, zmieniające ich walory i niekorzystnie wpływające na nasze zdrowie. Mamy jednak możliwość znalezienia garnków, także emaliowanych, które są na tyle wysokie jakościowo, że przy odpowiednim użytkowaniu przez długi czas będą doskonale spełniać swoje funkcje. Warto rozważyć, by komplet garnków, który ma pasować do wystroju kuchni, był emaliowanym, ze względu na najciekawsze zdobienia.

Szczelna pokrywa dla zachowania walorów smakowych

Dopasowana pokrywka ma znaczenie typowo praktyczne. Jeśli szczelnie pasuje do garnka, zatrzymuje wewnątrz ciepło oraz wilgoć. Zyskujemy nie tylko na eliminacji ryzyka utraty energii, ale i smaku. Do oszczędności przyczynia się wykonanie pokrywki. Doskonale sprawdzają się pokrywy szklane, bo choć są cięższe to pozwalają zajrzeć do garnka bez ich podnoszenia. Nie tracimy zatem energii i temperatury, która ucieka podczas podnoszenia zwykłej pokrywki.

Pokrywy, które dodatkowo na środku posiadają niewielkie zagłębienie bądź są wklęsłe, pozwalają na skroplenie pary, która z kolei trafia z powrotem na potrawę. Dzięki temu dania są bardziej soczyste i zachowują więcej ze swoich aromatów.

Ciekawe dodatki

Jeśli zależy nam na maksymalnej funkcjonalności, można rozejrzeć się za garnkami, które oferują interesujące rozwiązania. Chociażby pokrywki z możliwością ich zaczepienia o uchwyt. Garnki o zaokrąglonych rantach ułatwiających przelewanie płynnych potraw czy ze specjalnymi pokrywami pozwalającymi na odcedzanie, ale bez ich zdejmowania z garnka.

Takich dodatków producenci oferują coraz więcej, by jeszcze bardziej uprzyjemnić i ułatwić nam kuchenne działania. Warto zorientować się dokładnie w ofercie i ostatecznie zakupić taki komplet garnków, dzięki któremu czas spędzony na przyrządzaniu ulubionych potraw dla domowników, zawsze będzie się przyjemnie kojarzył.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge