Kuchenne gadżety, który uatrakcyjnią czas gotowania

Kuchenne gadżety to zwykle wykonania, które są nie tylko praktyczne, ale i sprawiają, że nasza kuchnia staje się ożywioną i wesołą. Te funkcjonalne akcesoria oferują bowiem rozmaite kształty. Zachęcające dzieci do pomocy w kuchni, ale i cieszące oczy dorosłych. Można pokusić się o wybór kilku gadżetów sprawiających, że nasze dania staną się ciekawe wizualnie, a ponadto ich zastosowanie będzie w pełni komfortowym.

Kuchenne gadżety – na pierwszym miejscu praktyczne

Ile razy do ciast próbowaliśmy zetrzeć skórkę z pomarańczy, a do herbaty chcieliśmy dodać odrobinę świeżo startego imbiru? Wiele razy? Świetnie, zatem czas na mini tarkę, która tę czynność znacząco ułatwi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na tarce o standardowych rozmiarach ścierać małą cytrynę czy twardy imbir. Możemy jednak ułatwić sobie tę czynność korzystając z malutkiej wersji tarki. Przy okazji tak uroczej!

Równie dobrze sprawdzać się będzie obieraczka do warzyw. Z jej pomocą obieranie ziemniaków, ogórków, marchewki czy korzenia pietruszki, przebiegnie znacznie szybciej i sprawniej.

Do ciast i ciasteczek

Jeśli uwielbiamy słodkości i przygotowujemy je samodzielnie w domu, zainteresują nas kuchenne gadżety przydatne na czas zdobienia ciast. Jednym z obowiązkowych elementów jest specjalna łopatka, którą równomiernie rozprowadzimy krem na biszkopcie. Na tej samej pozycji stoi szpryca do bitej śmietany z różnymi zakończeniami, by uzyskać fantazyjne ozdoby.

Innego rodzaju, ale wciąż bardzo praktyczne kuchenne gadżety, to specjalny nóż do wykrawania idealnych porcji tortu. Do tego akcesorium, z pomocą którego przetniemy biszkopt na dwie równe połówki. Nie tylko do słodkich, ale i słonych wypieków przydać się mogą kuchenne gadżety, dzięki którym stworzymy coś na kształt sprężynek, kwiatuszków, kuleczek.

Nożyczki i noże

Do cięcia sałaty możemy zakupić specjalne nożyczki, które pozwolą ją nie tyle ciąć, co „rwać” na kawałki, ale znacznie wygodniej. Nożyczki wyglądające, jak kilka par złożonych w jedną całość, to szybki sposób na uzyskanie idealnie posiekanego szczypiorku – jednym cięciem!

Do tego noże, którymi poszatkujemy, posiekamy i poradzimy sobie z twardymi owocami oraz warzywami. Odpowiednio duże i wyprofilowane.

Zabawna aranżacja kuchenna

Z pomocą gadżetów do kuchni jesteśmy w stanie sprawić, że aranżacja będzie miejscami dowcipną. Noże nie muszą przecież być schowane w szufladzie. Znajdziemy stojaki w kształcie ludzików, które wraz z umieszczonymi nożami wyglądają, jak przebita na wylot postać (wersja dla odważnych i wymagających!). A może zaparzacz do herbaty, który niczym mały słonik z trąbą zawiśnie w filiżance zalanej gorącą wodą? Ulubiony napój będzie smakował jeszcze lepiej!

Kuchenne gadżety nie są drogie, a potrafią wprawić w dobry nastrój i przegnoić hen hen zły humor. Znajdźmy te, które wykorzystamy w swoim kuchennym królestwie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge