Tripod – szaleństwo na trzech nogach

Lampy podłogowe są coraz chętniej wybierane. Ich uniwersalny charakter pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza. Nie można im odebrać również ciekawych konstrukcji, różnorodności pod względem liczby źródeł światła, regulowanych elementów czy też zastosowania odmiennych materiałów. Do wyboru mamy dwie główne konstrukcje. Lampy podłogowe na jednej nodze bądź nowoczesne i bardzo oryginalne, tak zwane tripody. Dziś przyglądamy się tym drugim.

Lampa trójnóg

Funkcjonalność każdego wnętrza to podstawa. Na równi stawiamy spójną aranżację. Ciekawe wykonania, które są w stanie nas zachwycić. Wybór lampy podłogowej musi być przemyślany, bowiem aranżacji wnętrza nie zmieniamy co roku. Chcemy uzyskać styl, który pozostanie z nami na długi czas i każdego dnia będzie cieszył równie mocno.

Nowoczesny tripod to lampa, która zdecydowanie wzbudza emocje. Ma podstawę w postaci trzech nóg, która przypomina statyw pod aparat czy kamerę. Jest w swojej formie dość prosta, ale nie banalna. Włącznik wraz z przewodem zostają ukryte pośrodku konstrukcji. Dzięki temu całość zyskuje na bardzo ciekawym wydaniu. Naszych oczu nie raczą długie przewody, które psują efekt wizualny. Poza tym można liczyć na solidność konstrukcji opartej na trójnogu.

Do jakich wnętrz pasuje tripod

Tripod to zdecydowanie współczesne wydanie. Tego typu nowoczesne lampy podłogowe dopełnią aranżacji minimalistycznych i surowych. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach industrialnych oraz typowych loftach. Na rynku pojawia się coraz więcej wykonań, dzięki którym lampę na trzech nogach możemy dopasować także do klasycznego lub tradycyjnego wnętrza. Dodając mu nieco smaczku. Sprawiając, że lampa podłogowa stanie się głównie elementem dekoracyjnym.

Wybrany projekt zadecyduje o tym, gdzie umieścimy tripod. Są to konstrukcje dość masywne, obszerne i potrzebują sporo miejsca na podłodze. Sprawdzą się zatem najlepiej pośród dużych przestrzeni. Salonów lub otwartych przestrzeni łączących w sobie funkcje kilku pomieszczeń.

Czy zatem w małych pokoikach tripod nie może stanąć? Zdecydowanie może, ale tylko wtedy, gdy chcemy, by na pierwszym miejscu stanowił element ozdobny. W niewielkim gabinecie bądź skromnym pokoiku, lampa podłogowa na trzech nogach będzie dobrze wyglądać, jeśli postawimy na minimalizm. Bez zbędnych bibelotów, ozdób i dekoracji. Tylko funkcjonalne, proste i stonowane meble. Całość przestanie być nudną i surową, bo całą uwagę skupi na sobie trójnóg. Stanie się elementem wyposażenia, praktycznym, bo dającym światło, ale w dużej mierze stanowiącym najważniejszą dekorację.

Elastyczna aranżacja

Tripody nierzadko mają możliwość wymiany abażuru. Jeśli stylistyka samej lampy bądź wnętrza zacznie nam się nudzić, wystarczy zmienić abażur. Tak charakterystyczna konstrukcja lampy od razu sprawi, że aranżacja zyska na nowym wydaniu.

Choć to nowoczesne wykonanie i designerski projekt, mamy możliwość uczynić z niego ciekawy element wyposażenia. Łączący w sobie funkcjonalność oraz rolę dekoracyjną. Z naciskiem na tę funkcję, która jest dla nas najważniejsza.

 
Napisano w Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge