Zabawki dziecięce na lato i na lata

Zabawki spełniają w życiu dziecka bardzo ważną rolę. Są dla niego nie tylko atrakcją, ale i wspomagają prawidłowy rozwój. Uczą, bawią, inspirują. Do rodziców należy trudna decyzja, jakie zabawki wybierać najmłodszym pociechom, które jeszcze nie są w stanie powiedzieć, co lubią i czego potrzebują. Czym się kierować kupując zabawki do wykorzystania w sezonie letnim? Jak wybierać, by posłużyły przez kilka lat? Sprawdźmy!

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Mamy do czynienia z produktami, które dla dzieci muszą być w pełni bezpieczne, a to oznacza, że należy zwracać baczną uwagę na jakość ich wykonania. Pod pojęciem jakości kryje się całkiem dużo – od materiałów służących do produkcji, przez posiadane atesty, kończąc na stylistyce.

Bezpieczne zabawki to te, które będą wykonane z nietoksycznych materiałów. Jeśli są malowane lub lakierowane, również nie mogą powodować wydzielania się szkodliwych związków, ani też nie powinny stwarzać zagrożenia odrapania czy odarcia z zewnętrznej warstwy. Takie drobinki łatwo mogą się dostać do dróg oddechowych dziecka, poza tym maluchy poznają świat zewnętrzny wszystkimi zmysłami. Nic zatem dziwnego, że lubią zabawkę wziąć do buzi, ugryźć czy polizać.

Wspomniana jakość musi być ponadto widoczna w wykonaniu. Niezależnie od wybieranej zabawki czy pluszaka, a także bardziej praktycznych artykułów, jak chociażby mat edukacyjnych, należy przyjrzeć się przymocowaniu wszystkich drobnych elementów. Wszelkiego rodzaju guziki, sznurki, przyszywki i inne małych rozmiarów ozdoby czy części służące zabawie, nie mogą się dać oderwać i zniszczyć przez dziecko. Ponownie bowiem może zostać stworzone zagrożenie zadławienia. Na wysokiej jakości, świetnie wykonane i w pełni bezpieczne zabawki dla dzieci można liczyć, wybierając z oferty, którą posiada sklep z fotelikami samochodowymi i zabawkami Wozki-Foteliki.pl.

Wszystkie powyższe aspekty wpływają na żywotność zabawek. Oczywiście, maluchy często szybko się nudzą nawet najciekawszymi i niecodziennymi gadżetami, ale zabawki od sprawdzonych i cenionych producentów można odłożyć na półkę, a za jakiś czas znów dać dziecku, które poczuje się, jakby dostało coś zupełnie nowego.

Letnie zabawy

Lato w pełni i przed wieloma rodzinami zbliżający się urlop. Część rodzin pokusi się o wyjazd nad morze, inni skierują swoje kroki w góry. Jedno jest pewne – dla dzieci największą frajdą są miejsca, w których mogą pływać, brodzić w wodzie, stąpać po piasku i budować rozmaite budowle. Jeśli zatem rodziców czeka wybieranie zabawek do użytkowania letnią porą, powinni się kierować ich wodoodpornością i łatwością utrzymania w czystości.

Nie oznacza to jednak, że w rękach dzieci mają zagościć jedynie zestawy do piaskownicy. Ciekawą propozycją są miękkie książeczki, które zwykle zachęcają maluchy do kąpieli, ale ich konstrukcja sprawia, że równie dobrze sprawdzą się na plaży czy w wodzie.

Latem warto postawić na domki ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych, które znajdą swoje miejsce w przydomowych ogrodach. Kolorowe, lekkie, łatwe do złożenia i demontażu. Po zakończeniu letniego sezonu można je bez problemu przenieść do dziecięcego pokoju, aby wprowadzić odrobinę ciepłej atmosfery w trakcie jesienno-zimowych miesięcy.

Wybór jest ogromny! Rodzicom polecamy, by zabawki wybierali uwzględniając powyższe wskazówki. Dzięki temu zyskają pewność, że ich dzieci będą się bawić doskonale, ale i w pełni bezpiecznie, a wybrane zabawki posłużą dłużej niż przez jeden sezon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge