Zestaw mebli dziecięcych marki Bellamy

Umeblowanie pokoju dziecięcego dla niemowlaka z pozoru wydaje się być prostym zadaniem. Wystarczy przecież małe, zabezpieczone szczebelkami łóżeczko, no i oczywiście jakaś komoda albo szafa na ubranka. Jeśli jednak uwzględnimy tu dodatkowe, wcale nie wygórowane wymagania rodziców, okazuje się, że wybór dziecięcych mebli może stanowić niemały problem.

Razem z moją ciężarna koleżanką wyruszyłyśmy na poszukiwania dziecięcych mebelków dla jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Kryteria, jakimi miałyśmy się kierować to:

  • wysoka estetyka wykonania,
  • jasne, stonowane kolory,
  • bezpieczeństwo i dostosowanie mebelków dla niemowlęcia,
  • możliwość zmiany poszczególnych elementów zestawu tak, by dopasować je dla starszego dziecka.

W poszukiwaniu odpowiednich mebli dla dzieci

Zależało nam na znalezieniu ładnych mebelków dla niemowlaka, które charakteryzowały się będą wysoką jakością wykonania oraz bezpieczeństwem dla małego dziecka. Koleżance zależało też na tym, by meble z łatwością zmienić w zestaw dopasowany dla starszych dzieci. Ideą była możliwość zamiany mebli kupionych dla niemowlaka w takie, które będą mogły służyć też przedszkolakowi, możliwie najniższym kosztem. Odpadała więc opcja kupienia typowego zestawu mebli dla niemowląt, gdyż w miarę upływu czasu potrzeba dopasowania pokoju dla przedszkolaka, wiązałaby się z koniecznością wymiany wszystkich elementów wyposażenia. Nie chciałyśmy też decydować się na zwykłe meble, w żaden sposób nienawiązujące do mebelków dziecięcych. W tym przypadku bowiem łóżeczko musiałoby zostać dokupione jako dodatkowy element, w żaden sposób niepowiązany stylistycznie z pozostałymi meblami. Rozwiązaniem było zatem kupienie uniwersalnych mebli, które jednocześnie były mebelkami dziecięcymi, i które mogłyby zostać dopasowane zarówno do pokoju niemowlęcego, jak i pokoju dla starszych dzieci. I wtedy właśnie okazało się, że znalezienie takich uniwersalnych mebli w sklepach stacjonarnych wcale nie jest łatwe.

Zestaw mebli dziecięcych od Bellamy meble

Kiedy nasze poszukiwanie w sklepach stacjonarnych spełzły na niczym, postanowiłyśmy przenieść je do sieci. Tu natrafiłyśmy wreszcie na zestaw mebli dziecięcych marki Bellamy. Konkretnie chodzi o łóżeczko niemowlęce, komodę, szafę i przewijak. Ogromnym atutem mebli była właśnie możliwość dokupienia do tego zestawu dowolnych, innych elementów z tej samej serii. Dzięki temu niezależnie, czy pokoik przeznaczony będzie dla niemowlaka, czy dla nieco starszego dziecka, mebelki zawsze utrzymane będą w tej samej stylistyce.

Zestaw mebli dziecięcych, które charakteryzuje uniwersalność, można dowolnie komponować, dzięki czemu posłużą i niemowlakowi i starszakowi. Można dokupić nowe elementy do posiadanego już zestawu oraz dowolnie zamieniać poszczególnego jego elementy, które nadal będą tworzyły utrzymaną w jednym stylu i tworzącą wspólną wizualnie całość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge